Güncel Makaleler

Yasal Frekans Ve Güçte Olmayan Kablosuz Kuyu Depo Kontrol Sistemleri

Yasal Frekans ve Güçte Olmayan Kablosuz Kuyu Depo Kontrol Sistemleri, Yani Telsizli Kuyu Kontrol, Telsizli Depo Pompa Kumanda, ve bunun gibi… Sakin Telefon, Nikassu

Herkese Merhaba, bu gün sizinle yasal frekans ve güçte olmayan kablosuz kuyu depo kontrol sistemleri hakkında konuşmak istiyorum. Oldukça önemli olan bu durum için, bu yazı tam olarak hukuk işleyişini bilmesek de, sanırız ki, aslında bir suç duyurusu niteliği de taşımaktadır.

Yasal Frekans Ve Güçte Olmayan Kablosuz Kuyu Depo Kontrol Sistemleri

Kablosuz kontrol sistemleri yayın ve yasal bilgileri dendiğinde, üretimi ve tasarımı ile ilgilenen herkesin aklına ilk gelen isim BTK bilgi ve iletişim teknolojileri kurumudur. BTK diyerek, kısa ismi ile adlandırdığımız bu kurumun amacı; 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile elektronik haberleşme ve iletişim sektöründe denetleme, düzenleme, uzlaştırma ve yetkilendirme yapmaktadır. Kısaca özetlersek, yasaların belirlediği güç ve frekanslarda çalışmayan, enterferans üreten cihazlar ve üreticiler hakkında, kanunun izin verdiği cihaz toplatma ve üretici için cezai işlemler uygulanabilmektedir.

Telsizli Kuyu Kontrol

Türkiye’de üreticiler, CE standartlarına uygun olarak çalışmak zorundadırlar. Ürettikleri ürünler de, CE standartlarına uygun çalışmalıdırlar. Üreticiler, ürettikleri kablosuz ürünlerin CE testlerini yapmak yada yaptırmak zorundadırlar. Aldıkları test sonuçlarına istinaden, olumlu sonuçlar veren ürünlerin test raporları ile CE oay bildirimini BTK’ya vermek zorundadırlar.

Sonuç olarak, BTK’ya verilen bu bilgiler, hukuki sorumluluk getirir.  Bu sorumluluğu yerine getirmeyen, yalan beyanda bulunan ürünlerin toplatılması ve üreticiye idari para cezası kesilmesi gündeme gelebilmektedir. Kablosuz kontrol sistemlerinde oluşan bir sektörde kablosuz kuyu depo kontrol sistemleridir. Sistemin amacı; Pompa ile su deposu arasında, kontrol yada şamandıra kablosu çekilemeyen yerlere, yada daha uzak mesafeler arası kontrol yapmak istenilen yerlere, 2012 yılında hayata geçmiş olan kablosuz pompa kumanda ürünleri kurulmaktadır.

Kablosuz çalışan pompa depo arası kontrol ve kumanda sisteminin amacı, ve doğumu ek resimlerde anlatılmıştır. Öncesinde pompa ve depo arasında, şamandıra yada kontrol kablosu çekilerek kullanılan, sonrasında kablosuz çalışma şekli 2012 yılında faydalı model belgesi ile hakları RFSAN A.Ş. tarafında olmak üzere, tescilli olarak keşfedilerek, kablosuz bir ürün haline getirilen, kablosuz pompa depo kontrol sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

Sakin Telefon

Kablosuz pompa kumanda sistemi otomasyonu, kablosuz cami anons sistemleri ve telsiz sistemleri satan, bu konu üzerinde küçük uygulamalar yaparak ek kar sağlamaya çalışan bazı firmalar tarafından kopyalanmaya başlanmıştır. Bunlardan bir tanesi olan firma, 2013 yılında İzmir deki bir ihale ile ihalesi ile devlet kurumuna 500 takım “alıcı ve verici” ürün satan, Aydın ihalesi ile devlet kurumuna 120 takım “alıcı ve verici” satan ve direk alımlar ile Manisa devlet kurumu ve bir çok il ve köye aynı ürünlerine kuran ve satan sakin telefon adlı telsiz bayisinin, sözde CE belgesini BTK‘ya vererek yasal frekans ve güçlerde haberleşmeler sağladıklarını beyan etmişlerdir. Ama bu doğru değildir! İZSU tarafından yapılan ikinci bir pompa depo arası otomasyon ihalesinde, RFSAN A.Ş. nin uyarılarına rağmen, aynı kurum, ihale ile başka bir firma olan, den-iş tarafından 500 takıma yakın, daha ürün satın almıştır. YASAL OLMAYAN ÜRÜNLERİN KABULU, DEVLET KURUMU TARAFINDAN NASIL YAPILIR Kİ anlamak mümkün değil!

Profesyonel kuyu depo kontrol sistemi mi gerekiyor? Burayı tıklayınız!

DelcomRF T-2000S BTK Onaylı Yasal Ve Profesyonel Kuyu Depo Arası Kontrol Sistemleri

Nikassu

Manisa belediyesi tarafından doğrudan temin ile alınmış “kuyu depo otomasyon sistemi adı altında telsiz ile çalışan ve yasal olmayan frekanslarda çalışan alıcı ve verici” satın alınan ve telsizin çalışma şekli değiştirilerek yapılan bu ürünün, güç ve frekans çıkışını görmek maksatlı “izin alınarak ve belediye personelininde test esnasında test ekibinin yanında bulunduğu” bir köy deposunda kurulu ve çalışır “faal vaziyette hizmet verentelsizli depo verici ünitesi çıkış gücü ve frekans testi resimlenmiş ve video kaydı yapılmıştır.

İlk resimde yasal olmayan frekans bandında, yasal olmayan çıkış gücü açıkça görülmektedir!

Resimlenen, sözde CE belgeli ve BTK bilgisinde olan bu üretici ve üründeki yasal çıkış gücü, beyan edilen frekanstan farklıdır. Yasal çıkış gücü ise, beyan edilenden 4 kat daha fazladır. Resim üzerinde çıkış gücünü ve frekansını görebilirsiniz.

Bu belediyelerin kabul komisyonları, bu ürünleri bu halleri ile kabul etmiştir. İlginç olan kısmı da budur. Şu bir gerçektir ki, yasal olmayan her çalışma, mutlaka devlet kontrolüne ve bilgisine takılacaktır.

Uygun fiyatlı bir ürün mü gerekiyor? Buraya tıklayınız!

Depomatik Uygun Fiyatlı 5Km Mesafeli Pompa-Depo Arası Kablosuz Otomatik Su Deposu Dolum Sistemleri

Telsizli Depo Pompa Kumanda

LÜTFEN YASAL ÜRETİCİLERDEN YASAL ÜRÜNLER KULLANINIZ!  Firma ismini, sözde ürettiği ürün üzerine bile yazamayan “yasal olmayan işlemler ile telsizleri bozarak, farklı frekanslarda yüksek rf çıkışı kullanan” üreticilerin ürünlerinden uzak durunuz! PARANIZI VE ZAMANINIZI ÇÖPE ATMAYINIZ!

Pompa İle Depo Arasında Kablosuz Çalışan, Arıza Haberi Verebilen Uzaktan Termik Kurdurabilen Pompstart Sistemleri

Sakin telefon pompa depo kontrol, nikassu pompa kumanda, nikassu depo kontrol, den-iş, asmar, nefer, rf-tronik, telsizli su deposu kontrol, diker elektronik, orta doğu telsiz, orta doğu elektronik, telsizli depo pompa kumanda, telsizli kuyu kontrol, telsizli depo pompa kumanda, telsizli kuyu kontrol, telsizli depo pompa kumanda, telsizli kuyu kontrol, telsizli depo pompa kumanda, telsizli kuyu kontrol, sakin telefon, nikassu, sakin telefon, nikassu, sakin telefon, nikassu

Yorum Bırak