Güncel Makaleler

Bunlar Yerli, Güçlü ve Programlanabilir RF Alıcı Verici Modüller İnceleyin!

RF Alıcı Verici Modül

RF Alıcı Verici Modül, RF Modem Modül, 433 Mhz 868 Mhz RF Modül, 10 Km RF Kumanda, Dar Band RF Modül, RF Modüller, 100 mW 500 mW 1 W 5 W RF Modüller, Uzaktan Kumanda Modülü, 10 Km RF Modül, 1000 Metre Kumanda Modülü, 3000 Metre Uzaktan Kumanda Modülü ve…

RF Alıcı Verici Modül

Kablosuz iletişim için, hızlı çözümlerde kullanmak üzere hazırlanmış, olmaz ise olmaz olarak nitelendirilen rf alıcı verici modüller artık ülkemizde de çok rağbet görmeye başladılar. Kablosuz kontrol sistemi üreticileri, rf haberleşmenin en sıkıntılı olan bölümünü, üretime hazır radyo frekans modüller kullanarak çözmektedirler. Adeunis, Udea, Telit, DelcomRF gibi markaların tak çalıştır modülleri ile üretilen ürünler, çok daha hızla son kullanıcıya sunulabilmektedir.

RF Modem Modül

Yüksek Güçlü RF Modem Modül

RF Modem Modül

Öğrenci, yada akademisyenlerin, kendi tez yada proje uygulamaları için kullandıkları tek tük rf modem modüller bir yana, nihai ürün üreticilerin uygulamalarında adetli olarak kullanılmaktadır. Kablosuz haberleşme aşaması kendi içinde çözülmüş ve tak çalıştır rf modem modül ürünleri kullanarak oluşturdukları ürünleri daha hızlı pazara sunabilmeleri, üreticileri daha hızlı rf modem modül kullanımına doğru yönlendirmiştir. Böylece rf modül satın alma talebinde de hızla büyüme ortaya çıkmıştır. 433 & 868 Mhz RF Modül

433 Mhz 868 Mhz RF Modül

Farklı Frekanslarda RF Modüller

433 Mhz 868 Mhz RF Modül

433 Mhz 868 Mhz rf modül, üreticilerin genel tercihleri olmaktadırlar.Ülkemizde ithalatı yapılan radyo frekans modem modül markaları dorji yada hoperf olmaktadır. Genellikle programlanma açısından kolay ve son kullanıcıya daha yakın olan dorji modelleri tercih edilmektedir.

10 Km RF Kumanda

Uzun Menzilli Kumanda Modülleri

10 Km RF Kumanda

Ülkemizde 10 km rf kumanda performanslı ürün üreten iki yerli üretici bulunuyor. Bunlardan birisi DelcomRF diğeri ise Udea firmasıdır. Uzun yıllardır udea, rf modüller üretmekte ve saha kullanımına sunmaktadır. Ama asıl profesyonel oyuncu delcomrf gibi görünmektedir. DelcomRF ve Udea firmalarının ürünlerini kıyasladığınızda, delcomrf son kullanıcı yada öğrencilerden daha çok, ticari ürün üreticileri için programlanabilir ve çok kapsamlı rf radyo modem modüller ürettiği görülmektedir.

Kendi internet sitesinde, udea UFMA-12WPA model ürünü 500mW güç yoğunluğuna ve -121dbm alıcı duyargasına sahipmiş. 3V ve 5V dc. çift besleme gerilimi uygulamak gereken modül, sadece 868 Mhz frekans bandında çalışabilmektedir. Ayrıca udea ürünlerinde sabit veri hızı ayarı vardır.

Uzaktan Kumanda Modül

RF Modül

Uzaktan Kumanda Modül

Delcomrf  firmasının DM-500 model rf modem modül ürünü, 800 mW rf çıkış gücü kapasitesine kadar yükselmektedir.  DelcomRF ayrıca power amplifier denilen rf güç yükselteçleri de üretmektedir. Bu ek ürünler ile RF haberleşme gücü 25 Watt kadar çıkabilmektedir. -121 Dbm alıcı duyarga hassasiyetine sahiptir. 430-450 Mhz ve 860-880 Mhz frekans bandında çalışabilmektedir. 256 birim rssi özelliği vardır. 64 bit fifo tampon özelliği bulunmaktadır. 57.6 kbps veri hızına kadar çıkabilmektedir. Bunların hepsini ürünü satın alan kullanıcı yada üretici ayarlayıp, nihai ürüne çevirebilmektedir.

Radyo Frekans Modül

Çıplak RF Modül Tasarım Görüntüsü

DelcomRF üreticisinin kendi hazır RF ürünleri de var. Firmasının profesyonel hizmetlerini ziyaret etmek isterseniz tıklayabilirsiniz.

KuyuDepoKontrolcom Blog Ekibi

Yorum Bırak