Güncel Makaleler

PMR Telsiz Çekim Mesafesi Arttırın, Uzun Çekim Mesafeli Telsizler, RF Modül Çıkış Güçlendiriciler

PMR Telsiz Çekim Mesafesi Arttırın, Uzun Çekim Mesafeli Telsizler, 400-470 Mhz Telsiz Güçlendiriciler, RF Modül Mesafesi Arttırın, RF Modül Çıkışı Güçlendir, RF Telsiz Amplifikatörü, RF Telsiz Haberleşmesi ve…

PMR Telsiz Çekim Mesafesi Arttırın

Kablosuz iletişim için kullanılan tekniğin ismine, radyo frekans haberleşmesi denir. RF telsiz haberleşmesi için gerekli olan cihazların, sınırlı rf çıkış güçleri olmaktadır. RF modül çıkışı güçlendir yada uzun çekim mesafeli telsizler burada devreye girerler.

400-470 Mhz Telsiz Güçlendiriciler

400-470 Mhz Telsiz Güçlendiriciler

Telsizlerin ses ve veri haberleşmeleri genellikle 400-470 Mhz frekans bantları arasındadır. 400-470 Mhz telsiz güçlendiriciler, kablosuz haberleşmede mesafe yetersizliği ya da engel aşmak amaçlı olarak kullanılırlar. Sesi kısık olan televizyonun sesini birden en sonuna kadar çıkartmak gibidir. Siz televizyon ile aynı odada sesi zor duyarken, artık üst kat komşunuz bile sizin televizyonunuzun sesini gayet iyi duyabilir, ifadesi doğru sayılabilecek bir benzetmedir.

Uzun Çekim Mesafeli Telsizler

Uzun Çekim Mesafeli Telsizler

Aslında uzun çekim mesafeli telsizler ifadesel olarak halk dilidir. Yanlış bir anlatımdır. Yine halk dili ile doğru bir ifade kullanmak gerekir ise, çıkış gücü yüksek telsizler ya da uzun mesafe haberleşebilen telsizler demek gerekir.

RF Modül Mesafesi Arttırın

RF Modül Mesafesi Arttırın

RF modül çıkışı güçlendir ile artık uzun haberleşme mesafelerine ulaşabilmek çok kolay. İsterseniz dublex “çift taraflı haberleşme” isterseniz simplex “tek taraflı gönderim-haberleşme” yapabilirsiniz. RF modül çıkış güçlendiriciler farklı model ve güçlerde bulunmaktadır. Uygulamanıza uygun bir model bulabileceğiniz bir üretici biliyoruz. Burayı tıklayarak DelcomRF firmasından bu tarz ürünler temin edebilirsiniz.

 

RF Modül Çıkış Güçlendiriciler

RF Modül Çıkışı Güçlendir

Ülkemizde, Avrupa standart normlarına uygun üretilmiş RF Modüller kullanılmaktadır. Tak ve çalıştır şeklinde sunulan ve kısa mesafe iletişim için dizayn edilmiş olan bu RF modüllerden istenilen haberleşme mesafesi performansı almak, bazı saha şartlarında mümkün olmamaktadır.

KET kısa mesafe telsiz erişim yönetmeliği izni dahilindeki güç çıkışı değerlendirilerek ya da BTK bilgi ve iletişim teknolojileri kurumundan alınan özel frekans tahsis lisansı ile bu sorunu çözebilmek mümkün olmaktadır. Tabi ki rf telsiz amplifikatörü kullanarak, uzun menzilli rf telsiz haberleşmesi sağlayabilirsiniz.

Örneğin bir watt “1W” rf güç üreten bir cihazın çıkış gücünü on watt “10W” güce yükselterek, sahada bulunan haberleşme sorunlarınızı çözmeniz mümkün olmaktadır. Ya da on mili watt “10mW” giriş gücünü beş watt “5W” bir rf çıkış gücüne dönüştürmek mümkün olmaktadır.

Yerli üretici DelcomRF A.Ş. ürünleri bu konuda size destek verebilir.

Kablosuz çalışan cihazların her yanımızı sardığı çağımızda, rf çıkış gücünün önemi, rf kirlilik yada fiziki engel bulunan her nokta için büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar farklı yazılım teknikleri ile iletişimde kodlama teknolojileri kullanılsa da, radyo frekans güçlendiriciler, radyo frekans amplifikatörler, her zaman konumunu koruyacak gibi görünmektedir.

KuyuDepoKontrol Blog Ekibi

2 yorum

Yorum Bırak