Güncel Makaleler

Pirinç Tanesi Büyüklüğünde RFID Çip, İnsan Derisi Altına Yerleştirildi.

İsveç’te bulunan Epicenter adlı şirket sahibi, çalışanlarına kendi ürettikleri deri altına yerleştirilebilen, çok küçük rfid tag takmalarını istedi. İsveçli şirket, rfid çipler ile, kimlik kartı taşımak yerine bu yöntemin, güvenlik arttırımını sağlamak ve teknolojik yapı ile bio sistemin uyumlu çalışmasını göstermek istiyor. Micro RFID Tag, Mikro RFID Çipler, Güvenli RFID Teknolojisi, Epicenter Patrick Mesterton, Pirinç Tanesi Büyüklüğünde RFID Çip, Teknoloji Haberleri

Micro RFID Tag

İsveç’te hayata geçen uygulama, kimlik tanımlama sistemlerine yeni bir boyut katıyor. RFID teknolojisi ile Radyo frekansını kullanarak kimlik tanımlamaya yarayan Micro RFID Tag, İsveçli şirket çalışanlarının sol el baş parmağı ile işaret parmağı arasındaki deri altına yerleştirdi. Çalışanlar çip sayesinde elleriyle otomatik kapıları açıp, şifreli makineleri otomatik olarak kullanabiliyorlar.

Mikro RFID Çipler

İsveç merkezli şirket, çalışanlarına dijital kimlik kartı vermek yerine derilerinin altına Mikro RFID Çipler yerleştirerek, teknolojik aletlerle uyumlu çalışılmasını sağlayan güvenli bir ortam yarattı.

Güvenli RFID Teknolojisi

Epicenter adlı İsveçli yüksek teknoloji ofis grubundan yapılan açıklamaya göre, uygulamaya toplamda 400 kişi katılmış ve şirket, bu uygulamayla hem zamandan kazanmak hem de “daha güvenli” bir çalışma ortamına sahip olmayı amaçlamış.

Epicenter Patrick Mesterton

Buluşu ofis ortamına uyarlayan CEO Patrick Mesterton amaçlarını şöyle anlattı; Çip büyük bir pirinç tanesi boyundadır. Yaklaşık 12 milimetrelik uzunluktaki mikro çip, özel bir şırınga yardımıyla derinizin altına yerleştiriliyor. RFID çip, okuyucusuna yaklaştırıldığında, enerjilenerek okuyucuya, kendine ait benzersiz kodu yolluyor. Bu kod, tanıtılmış cihazlarda izin verilen işlemlerin gerçekleşebilmesini sağlıyor. Şırınga ile yapılan yöntemi izleyin.

Pirinç Tanesi Büyüklüğünde RFID Çip

Çevrenizdeki teknolojilerle iletişime geçmenizi sağlayan çip kodu ile kapıları açabiliyorsunuz, yazıcılardan belgeler çıkartabiliyor, hatta cep telefonlarıyla iletişime geçip, iş kartınızı ve tüm irtibat bilgilerinizi bir başka telefona aktarabiliyorsunuz. Yazılım ve uygulamalar ile yapmak istediklerinizin nerede ise sınırı olmuyor. Micro RFID Tag, Mikro RFID Çipler, Güvenli RFID Teknolojisi, Epicenter Patrick Mesterton, Pirinç Tanesi Büyüklüğünde RFID Çip, Teknoloji Haberleri

Yorum Bırak