Güncel Makaleler

Microsoft, Windows Phone Üretimini Durduruyor! 1850 Kişi İşten Çıkarılacak!

Büyük Şok Karar, Microsoft, Windows Phone Üretim Duruyor. Bin 850 Kişi İşten Çıkarılacak. Microsoft CFO Amy Hood, Microsoft’un yılın ilk çeyreğindeki satışlarda tabiri caiz ise dibi gören Windows Telefondan vazgeçmeye hazırlandığı, şirketin yatırım raporuyla tam olarak doğrulanmış oldu. ZDFNet haberine göre…

Windows Phone

Satışları hızla düşen ve bir süredir akıbeti merakla beklenen Windows Telefonun üretiminin tamamen durdurulacağı, Şirketin yatırım raporuyla da doğrulanmış oldu. Şirketin yatırım yapacağı ürünleri listeleyen son SEC belgesinde, Windows Phone’un yer almaması, şirketin akıllı telefon üretiminden çekileceği iddialarının gerçek olduğunu ortaya çıkarttı.

Üretim Duruyor

Yayınlanan habere göre  Şirket, tüm dünyadaki pazar payının yüzde 0,3’e gerileyen Windows Phone’un üretimini haziran ayının sonuna kadar tamamen durduracak ve bir çok kişi işten çıkarılacak.

İki Yıl İçinde Kar 1 Milyar Dolardan 5 Milyon Dolara Düştü

Şirketin 2015’in ilk çeyreğinde 1,4 milyar doları bulan cep telefonu gelirinin, geçen yılın aynı döneminde 735 milyon dolara gerilediği, geçen hafta yayınlanan rapora göre ise de, bu yılın ilk çeyreğinde gelirlerin rekor seviyede düşerek, 5 milyon doları gördüğü kaydedildi. Bu inanılmaz kayıp, bu bölümün tasfiyesine gitmesine neden oldu.

Microsoft

Microsoft CFO’su Amy Hood, bu yıl telefon pazarından elde ettikleri gelirin “önemsiz miktarda” olduğunu belirtirken, ZDFNet sitesine konuşan  Microsoft’tan üst düzey bir yönetici, şirketin akıllı telefon üretimi için ayırdığı bütçesinin, tamamen tükendiğini söyledi.

ZDFNet

Şirket, geçen yıl Windows Phone’un pazar payının yüzde 1’in altına gerilemesinin ardından, 1850 çalışanının işine son vereceğini duyurmuştu, akıllı telefon pazarında rekabet bakalım nereye varacak. Kullanıcıların beklentileri değiştikçe, üreticilerin hayal güçleri ile ürünler şekilleniyor. Kullanıcılar kolay ve işlevsel arayüzler bekliyor. Ürünlerin albenisi mutlaka cihazlara entegre edilmiş olması gerekiyor. Şu bir gerçek ki, piyasa hakimiyeti konusunda her yıl yada yılda iki kere telefon modeli çıkartan üreticileri bekleyen üreticilerin var olduğunu da söylemek yerinde olacaktır.

Yorum Bırak