Güncel Makaleler

Kablosuz Kontrol Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Kablosuz kontrol sistemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler nelerdir?

Herkese Merhaba, bu gün, gerçekten önemli bir konu hakkında konuşmak istiyoruz. Para ödeyerek aldığınız, kablosuz kontrol sistemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler nelerdir?

Kablosuz Kontrol Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Uzaktan kumanda kontrol sistemleri ana başlığı altından başlayarak, pompa depo arasında kablosuz çalışan, şamandıra hareketlerine göre pompa motorunu devreye alıp çıkartan ve otomatik su yada sıvı deposu dolumu sağlayan sistemlere kadar ulaşan geniş bir yelpazede, gerçekten dikkat edilmesi gerekenler.

KuyuDepoKontrol Blog Ekibi olarak; Pompa depo kontrol sistemleri, kuyu depo cihazı, pompa depo rf link sistemi, kuyu depo kontrol, kablosuz pompa çalıştırma, telsiz pompa kumanda kontrol, telsiz şamandıra sistemi, telsiz depo otomasyonu, pompa depo otomasyonu ve son kullanıcı tarafından anılan birçok çeşitli isim ile aranan ürünlerde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bahsetmek istiyoruz.

Kablosuz Kontrol Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Para vererek aldığınız bu kıymetli ürünlerin, kanuna uygun olması ve uzun süre size hizmet verebilmeleri için dikkat edilmesi gereken hususları vardır. Birincisi, telsizden bozma yapılan bir mal mıdır? İkicisi, BTK sınıf 2 bildirim onayına sahip midir? Çoğu merdiven altı, telsizden bozma ürün yapan, yada başka yollar ile ürün yapanlar der ki; Hayır, biz telsizden bozma ürün yapmıyoruz! Bizde diyoruz ki, telsizden bozma ürün örnek resmi için tıklayınız. 446 Mhz PMR de yayın yaparak haberleşen ürünleri, telsizden bozarak imal etmek bir suçtur. Ayrıca bu malların BTK sınıf 2 onayı da yoktur.

Fakat diğer yandan baktığınızda, BTK sınıf 2 bildirim formu ile onay almış cihazlar listesinde bulunan firmalarda vardır. Örneğin DelcomRF A.Ş. gibi… Görmek için tıklayınız. Ayrıca, telsizden bozma ürün yapmadıkları da görülebilmektedir. Resim için tıklayınız.

Sonuç şudur ki, kanunları kendisi dahi net olarak bilmeyen devlet memurlarının, eksik yönlendirmeleri yüzünden, kayıtsız ve telsizden bozma mal alarak kendinizi riske sokmamanızı, kanunun karşısında suçlu duruma düşmemenizi ve paranızı çöpe atmamanızı önerir, paylaşımlarımıza devam ederek son kullanıcıyı koruma altında tutma çabalarımızı sürdüreceğimizi bildiririz.

KuyuDepoKontrol Blog Ekibi

Saygılarımızla…

Yorum Bırak