Güncel Makaleler

İngiliz Mucit, Süper Kahramanları Örnek Alarak, Jet Motoruyla Çalışan Kostüm Üretti!

İngiliz Mucit, Süper Kahramanları Örnek Alarak, Jet Motoruyla Çalışan Kostüm Üretti! Richard Browning, Daedalus ismini verdiği, Demir Adam filmindeki gibi Jet Motorlu Kostüm üretti ve bunu kendisi test etti.

Richard Browning

İş adamı ve tasarımcı Richard Browning, kollarında ve ayaklarında jet motoru bulunan ve süper kahramanlar gibi uçmayı sağlayan kostümünü görücülere tanıttı. Richard Browning, ‘The Daedalus’ ismindeki jet motoruyla çalışan, giyilebilir teknoloji icadını gösterdi. Kollarında jet motoru bulunan kostüm, tıpkı süper kahraman filmlerindeki gibi uçabilmenizi sağlıyor.

Daedalus

Gravity Engines şirketinin sahibi Richard Browning, geliştirdiği sıra dışı roket taşıyan giyilebilir kostümün aynı zamanda test pilotu oldu. Bildiğimiz sırt roketlerinden farklı ve özel olarak tasarlanan kostümün jet motorları kol kısmına monte edilmiş. Demir Adam filminden esinlenilerek üretilen kostümü giyenin, tabiri caiz ise ayakları yerden kesiliyor.

Demir Adam

Kıyafet her ne kadar bir teknoloji harikası olsa bile, insanın fiziksel gücüne bağlı çalışıyor. Kollarda bulunan motorların yüksek basıncını dengelemeniz için büyük güç harcamanız gerekiyor. Tüm bunları yaparken, manevraları kontrol edebilmeniz de gerekiyor. Kostümü test eden Richard, profesyonel bir sporcu olduğu halde zorlandığını dile getiriyor. Projeye bu yüzden, Yunan mitolojisinin kanatlı kahramanı Icarus’un babası Deadalus’un ismini vermiş.

Jet Motorlu Kostüm

Browning’in jet motorlu kostüm parçaları, bir kasket, bir çift bot ve zırhtan oluşuyor. Fakat projenin HUD sistemi, yer kontrolü ile bağlantılı, kablosuz veri bağlayıcı ve kazaların etkisini azaltmak için bir hava yastığı eklemeyi planlıyor. Gravity Engines şirketi, 2017 yılının sonuna kadar 25 adet kostüm üretmeyi düşünüyor. Kostümü alacaklara, şimdiden çok sıkı bir antrenman ve beslenme programına girmesi gerektiğini öneririz.

Yorum Bırak