Güncel Makaleler

GPRS Üzerinden Veri Haberleşmesi İçin Uygun Ürün Uygun Fiyat ve CE Kalitesi! Tıklayın!

GPRS Veri Data Aktarım

GPRS Veri Data Aktarım, GPRS Modbus Veri Aktarım, GPRS Data Modem ve…

GPRS Veri Data Aktarım

GPRS veri data aktarım konusunda, ülkemiz üretimi tak çalıştır bir modbus gprs modem ürünü yok denecek kadar az sayıda üretici tarafından üretiliyor. Her zamanki gibi önce yurt dışı malları, fiyatları ise 1000 dolara yaklaşıyor. Bu gün neredeyse 3500 liranın üzerine çıkan bu modemler, ülke piyasası içerisinde ticaret yapmak isteyen, uygulamacı otomasyon firmalarına kök söktürür durumdadır. Sağlıklı çalışan, sorunsuz hizmet veren Türk malı ürünler ile aralarında 4-5 kat fiyat farkı var.

GPRS Veri Data Aktarım

GPRS Veri Data Aktarım

Uygun fiyatlı ithal ürünlerin menşeyi çok açık, Çin! Peki Çin malları yeteri kadar iyi performans sağlıyor mu, elbette hayır. Avrupa ürünlerin fiyatlarını ise yukarıda açıklamıştık. Avrupa ürünlerde arıza ve servis gecikmeleri çok yaşanıyor. Mutlaka elinizde yedek olması gerekir. Sizin müşteri başına bir proje için en az beş bin dolar ayırmanız gerekir. Neden Türk malı almayalım ki? Hemde karşımızda muhatap bulabiliyorken! Asıl sorun bu, muhattap bulabileceğiniz, yerleşim, çalışanları olan, bir iş adresi ve üretim birimi olan bir şirketten söz ediyorum.

Home office adı ile tabir edilen ve Türkçesi evden iş yapmak anlamına gelen işletmelerden söz etmiyorum. Bunlara işletme demek zaten mümkün değil. Adetli bir mal alımınızda, firmanın/satıcının/üreticinin tekrar aynı yerde olup olmayacağı ise büyük muamma…

Yerleşmiş Türk firmalarından ürün almanız, arkasından alacağınız hizmet garantisi ile size karlı ve başarılı işler yapmanızı sağlayacaktır.

GPRS Modbus Veri Aktarım

GPRS Modbus Veri Aktarım

GPRS Modbus Veri Aktarım

Yerli ürün üreticilerinden DelcomRF bu işi çözmüş durumda, tak çalıştır hazır ürünler üretiyor, GPRS modbus modem de bunlardan birisi, bunun yanında radyo frekans ile kablosuz haberleşme teknolojideki ürün önderliği var. Bu firmanın DelcomRF Hızır adlı gprs veri aktarımı yapabilen ürünü hızır gprs var.

Ürünler modbus protokolünde ve tak ve çalıştır olarak çalışıyorlar. RS-485 veri girişlerinden istediğiniz verileri gönderip alabiliyorsunuz. Statik ip ile çalışan sim kartlar kullanarak, master ve slave mantığında çalışmalar sağlayabiliyorsunuz. Ürünlerin ayarları bir bilgisayar ara yüz programı ile, cihaza bağlanan usb kablosu üzeriden yapılıyor.

GPRS Data Modem

GPRS Data Modem

GPRS Data Modem

Oldukça başarılı olan firmanın ürünleri, performans ve veri aktarım özelliklerine göre çok uygun olan 690 lira gibi fiyatlardan başlıyor. DelcomRF uzun yıllardır kablosuz kontrol ve otomasyon sistemleri üzerine çalışan, faydalı model belgesine sahip ürünler üreten bir firma ve elbette taklitçileri, merdiven altı kopyacıları var. Fakat taklitçiler, iyi hizmet vermekten uzak olarak, her zaman yok olup gitmeye mahkumlar.

Görülen o ki, DelcomRF A.Ş. öz kaynakları ile gerçekten Türkiye üzerinde milli bir şirket. En önemli konu ise, son kullanıcının yada ara alıcı-satıcı olan firmaların, malı aldığı şirkete dikkat etmesidir. Sonuçta malın arkasında durabilecek, yıllar sonrada mallarına destek verebilecek, güçlü kadrosu, yüksek sermayesi, çalışan sayısı, dış ticaret “ülke dışı” olan satışı, askeri ve kamu iş birlikleri, proje teslimleri ve proje tutarları incelenmelidir.

KuyuDepoKontrol Blog Ekibi

Gprs veri data aktarım, gprs modbus veri aktarım, gprs data modem, gprs radyo modemler, scada gprs modemler, scada veri aktarım sistemleri, scada otomasyon, mert elektronik, mert radyo modem, mert gprs modbus modem

Yorum Bırak