Güncel Makaleler

Sahada Bulunan Sistemlerin “Termik” Aşırı Akım Rölesi Arızaları İçin MÜTHİŞ ÇÖZÜM!!!

Dalgıç Pompa Termik Rölesi, Motor Termik Kurulum, Termik Attı Arıza Bilgisi, Aşırı Akım Rölesi, Motor Sargı Koruma ve…

Termik Attı Arıza Bilgisi

Termik Attı Arıza Bilgisi

www.KuyuDepoKontrol.com web sitemizde bulunan blog yazılarımızda, öneli bir yer teşkil ettiğine inandığımız, elektrikçilerimizin derdi bir konu; Termik ya da aşırı akım rölesi arızasından anında bilgi sahibi olmak istiyorum. Termik rölesi yanına gitmeden, röleyi mekanik olarak yeniden kurabilmek istiyorum. Ama nasıl? Bu gün, bu konu hakkında konuşmak istiyoruz. Çok faydalı bulacağınıza inandığımız bir sistem gördük ve sizinle paylaşmak istedik…

Dalgıç Pompa Termik Rölesi

Dalgıç pompa termik rölesi ile sahada çalışan su kuyusu motorlarının, herhangi bir durumda “voltaj dalgalanması da dahil olmak üzere” aşırı akım çekmesi esnasında, motorun sargılarını koruyabilirsiniz. Peki, sahada çalışan ve su kuyusu pompa motoruna bağlı olan aşırı akım rölesi “termik” attığını ve motorun durduğunu, ihtiyacınız olan suyun, gerekli yere pompalanamadığını nasıl bileceğiz?

Pompa Motor Panosu

Motor Termik Kurulum

Motor termik kurulum için sahada bulunuyor ise pompa yanına bir araç ile gitmek için plan yapmanız, vakit ayırmanız, yanınıza olası sorunlara karşı, sorunu yerinde çözebilmek için gerekli tüm ekipmanı alarak yola çıkmanız gerekmektedir. Çok zor ve meşakkatli görünüyor. “Yazarken bana bile…”

Tabi asıl konu ise, sahaya kadar gelip, pompa motorunun bulunduğu bina içerisine girmeden önce örümcek ağlarını temizleyip, kapıyı açar ve sonra termiğin bağlı bulunduğu elektrik panosuna yaklaşır, pano kapağını açarsınız, aşırı akım rölesinin attığını görür ve yeniden kurulum için parmağınızla termik üzerindeki mavi kurulum butonuna basarsınız. Tık diye bir ses gelir, motor sürücü rölesi çeker ve pompa motoru çalışmaya başlar…

Aşırı Akım Rölesi

Aslında bir şey yoktur, o ana mahsus gerçekleşmiş bir durumdur. Sadece anlık bir voltaj dalgalanması yüzünden, aşırı akım rölesi kendisini korumaya almış ve pompa motorunu durdurmuştur. Onca zamanı kaybederek, kilometrelerce yolu, sadece termik rölesini yeniden kurmak için geldiğiniz ortaya çıkar.

Şimdide Sorunları Çözelim

Aşırı Akım Rölesi

 

Evet, gerçekten bu sorunların bir çözümü var! Termik ya da aşırı akım rölesine bağlı çalışan sistemlerin, aşırı akım yüzünden arızalandıkları anda, belirlediğiniz numaralara telefon açarak size bilgi verecek olan bir sistem var. Adına HIZIR deniyor. Üretici şirketin ismi ise DelcomRF adı ile geçiyor. Köklü bir üretici tarafından geliştirilmiş ve uzun süredir sahada kullanılıyor. Şirket ismini ve ürün ismini vermekten kaçınmadık, çünkü çok faydalı olduğuna ve alınıp kullanılması gerektiğine inanıyoruz.

Ürünü incelemek için tıklayınız!

Motor Sargı Koruma

Biliyorum, peki nasıl sahaya gitmeden termik rölesini yeniden kuracağız dediğinizi duydum. Hızır sistemlerine bağlayabileceğiniz, elektro-mekanik bir “re-set” yeniden kurulum sistemi var. Aynı firmanın geliştirdiği bir ürün, sistemin nasıl çalıştığını görmek için videosunu izleyin, çok beğeneceksiniz.

Ürünün videosu için tıklayınız!

Kuyu Depo Kontrol Blog Ekibi / Saygılarımızla…

Yorum Bırak