Güncel Makaleler

Batarya ve Pil Teknolojisi, StoreDot, Doron Myersdorf, 5 Dakikada Şarj

Beş Dakika Şarj Olan Araba, 5 Dakika Şarj Olan Pil Cep Telefonu, 5 Dakikada Şarj, Batarya ve Pil Teknolojisi, CES Teknoloji Fuarı, StoreDot, Doron Myersdorf, Cep Telefonları 5 Dakikada Şarj Olacak, Şarj Süreleri 5 Dakikaya Kadar inen Batarya Teknolojisi Geliyor,  Artık Telefonlar 5 Dakika içinde Şarj Edilebilecek ve…

Batarya ve Pil Teknolojisi

Teknoloji geliştikçe, detaylar önem kazanmaya başlıyor. Şarjlı kullandığımız cihazların batarya ömürleri ve elbette şarj süreleri en ön plana çıkmış durumdadır. Günümüzün en büyük problemlerinden birisi, bataryaları cihazların, uzun süre şarjda bekleme zorunluluk sorundur. Düşünün, beş dakikada şarj edilebilir telefonlar, yolda ya da iş çıkışı gibi ani zamanlarda biten şarj sorununu ortadan kaldırabilirler. Üreticiler, artık bu mutlu haberi vermenin keyfini yaşıyorlar. Gelecek yıl içerisinde, piyasaya sunulması hedeflenen bu telefonlar sayesinde, beş dakika içinde sıfır doluluk oranına sahip bir batarya, yüzde yüz şarj olmuş olabilecektir.

Maalesef, batarya performansı en iyi cep telefonlarında bile şarj ömrü sadece iki gündür. Şimdiye kadar piyasaya sürülen telefonlara bakıldığında, en uzun şarj ömrüne sahip telefonların bile, bir buçuk veya iki gün dayandığı biliniyor. Akıllı telefonlar olarak bildiğimiz ve her geçen gün yeni modelleri piyasada boy gösteren bu telefonlar, dokunmatik oluşları ve aynı anda çeşitli uygulamaları açık tutabilme özellikleri nedeniyle, şarj ömürleri maalesef giderek azalıyor. Teknoloji ile birlikte yaşayan insanoğlu için, telefonların şarjının bitmesi ise gerçekten büyük bir sorun oluşturabiliyor.

StoreDot

2015’te beş dakikada şarj olan telefonların sinyali verilmişti. 5 dakikada şarj olan bir telefon Las Vegas’ta yapılan CES teknoloji fuarı’nda tanıtıldı. Bu telefon, beş dakikada şarj edilebilir özellikteydi. StoreDot isimli firma tarafından hayata geçirilecek bu proje için firmanın yönetim kurulu başkanı, BBC kanalına açıklama yaptı.

Doron Myersdorf

Yönetim kurulu başkanı Doron Myersdorf, bu telefonların 2018 yılının başlarında üretime gireceğinin haberini verdi. Tabi ki açıklama ardından, teknoloji dünyasında büyük bir sevinç ve bekleyiş başladı. 2015 yılında yapılan açıklama da, bataryalar içerisine nano teknoloji ile üretilen malzemeler koyuldu diyen Doron Myersdorf, söylediklerini doğrulayan bir ürün tanıtımında da bulundu.

5 Dakikada Şarj

Beş Dakikada Şarj Olan Elektrikli Bir Araba da tanıtıldı! StoreDot firması tarafından üretime sunulacak olan beş dakikada şarj edilebilir bu telefonlara, teknoloji dünyasında itirazlar gelmişti. Bu durumu ortadan kaldırmak ve beş dakikalık şarj süresini kanıtlamak amacıyla, StoreDot firması, ilk adım olarak şarj edilebilir aracını tanıttı ve imkânsız bir durum olmadığını göstermiş oldu.

Beş dakikada şarj edilebilir olan ve batarya ile çalışan bu araba, 500 kilometreye kadar yol alabiliyor. Doron Myersdorf, telefonlarda yaşanacak bu değişim ise 2018 yılında hayatımıza girecek diye bilgi verdi.

Video İçin Tıklayınız

Yorum Bırak