Güncel Makaleler

4-20mA Sensör Bilgisini Taşımanız Gerekiyor Ama İşçilik Ve Maliyet Sorun? İşte Çözümü!

4-20mA Sensör Verisi Kablosuz Aktarım

4-20mA Sensör Verisi Kablosuz Aktarım, 4-20mA Analog Verici Alıcı ve…

4-20mA Sensör Verisi Kablosuz Aktarım

Analog değer üreten sensorler plc ile otomasyon uygulamalarında oldukça çok kullanılmaktadır. Bu sensörlerin genellemesinde en çok ultrasonic olan, mesafe belirleyen sensorler kullanılmaktadır. Su yada sıvı tankları ve depolarında, su kuyularında gibi noktalarda kullanılan sensörlerin en büyük sorunu, aldıkları veriyi rs-485 çıkışından plc ye kadar kablo ile aktarmak zorunda kalmalarıdır.

4-20mA Analog Verici Alıcı

4-20mA Analog Verici Alıcı

4-20mA Analog Verici Alıcı

Ölçülen analog değerin ardından bir plc ve bu bilgiyi kablosuz aktarmak için gprs yada rf radyo modem kullanarak halletmek yerine, daha kolay ve tak çalıştır olan rf modellere ihtiyaç duyulmaktadır. Tamda burada 4-20ma sensör verisi kablosuz aktarım yapan tak çalıştır, 4-20ma analog verici alıcı üniteler gerekmektedir. Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.

4-20mA Sensör Verisi Kablosuz Aktarım

4-20mA Sensör Verisi Kablosuz Aktarım

Kablosuz Kontrol Ve Otomasyon

Analog değerlerin aktarımlarında, kimi zaman rs-485 en uzun kablo mesafesi olan 2000 metreyi de aşarak 5 km yada 8 km mesafelere çıkılması gerekmektedir. Bu durumda analog sensör bilgisinin, uygun maliyetle kablosuz aktarılması büyük önem arz etmektedir.

Bunun için tak çalıştır kablosuz ürün üreten şirketlerden yerli olanından DelcomRF A.Ş. den söz etmek istiyorum. Firma kendi alanı olan, kablosuz kontrol ve otomasyon sistemleri için, kablosuz tak çalıştır ürünleri ile ara birim kablosuz rf haberleşme modülleri de üretmektedir.

Türkiye’de Üretilen Kablosuz Kontrol Ve Otomasyon Ürünleri

Ürettiği hazır ürünler arasında olan DelcomRF T-420H model, 4-20mA kablosuz aktarım sistemi ile 10000 metre “10 Km.” mesafeye kadar analog değerleri kablosuz olarak ileten verici ve alıcı sistemi olarak takım çalışmaktadır. Dış ortam montajına uygun olan modeli IP65 sınıfında, yağmur suyu ve toz geçirmemektedir. Tak çalıştır olan ürünleri KET kısa mesafe telsiz erişim kanuna göre dizayn edilmiştir. DelcomRF ürünleri BTK bilgi ve iletişim teknolojileri kurumundan sınıf 2 bildirim formu ile onay almış cihazlar listesindedir. DelcomRF A.Ş. kablosuz kontrol ve otomasyon sistemleri üreticisi olarak, Türkiye ve yurt dışında geniş bir müşteri portföyüne sahiptir.

Firmanın ürün seçeneklerini değerlendirerek, otomasyonda tak çalıştır ürünlerin rahatlığını maliyet uygunluğu ile değerlendirebilir, yada kendi üretimleriniz için rf modüller modüller tercih edebilirsiniz.

KuyuDepoKontrol.com Blog Ekibi

4-20ma kablosuz verici alıcı sistemleri, 4-20ma transmitter & receiver, wireless 4-20ma transmitter & receiver, kablosuz 4-20ma verici & alıcı, telsiz 4-20ma, uzak mesafe sensör bilgisi aktarım, kablosuz sensör vericisi, analog sensör veri aktarım, 4-20ma sensör bilgisi aktarım sistemleri, 4-20ma akım değeri kablosuz aktarım

Yorum Bırak