Güncel Makaleler

4-20 mA Analog Sensor Bilgisi Kablosuz Aktarımı, 4-20 mA Alıcı & Verici

4-20 mA Analog Sensor Bilgisi Kablosuz Aktarımı, 4-20 mA Alıcı & Verici Hakkında Konuşalım mı?

Herkese Merhaba

4-20 mA Analog Sensor Bilgisi Kablosuz Aktarımı, 4-20 mA Alıcı & Verici

Analog değer üreten sensorler plc ile otomasyon uygulamalarında oldukça çok kullanılmaktadır. Bu sensorlerin genellemesinde en çok ultrasonic olan, mesafe belirleyen sensorler kullanılmaktadır. Su yada sıvı tankları ve depolarında, su kuyularında gibi noktalarda kullanılan sensorlerin en büyük sorunu, aldıkları veriyi rs-485 çıkışından plc ye kadar kablo ile aktarmak zorunda kalmalarıdır.

4-20 mA Analog Sensor Bilgisi Kablosuz Aktarımı, 4-20 mA Alıcı & Verici

Ölçülen analog değerin ardından bir plc ve bu bilgiyi kablosuz aktarmak için gprs yada rf radyo modem kullanarak halletmek yerine daha kolay ve tak çalıştır olan modellere ihtiyaç duyulmaktadır. Tamda burada 4-20 mA analog sensor bilgilerinin kablosuz aktarımını yapan tak çalıştır analog verici ve alıcı üniteler gerekmektedir.

Kablosuz Kontrol Ve Otomasyon

Analog değerlerin aktarımlarında kimi zaman rs-485 en uzun kablo mesafesi olan 2000 metreyide aşarak 5 km yada 8 km mesafelere çıkılması gerekmektedir. Bu durumda analog sensor bilgisinin kablosuz uygun maliyetle aktarılması büyük önem arz etmektedir.

4-20 mA Analog Verici & Alıcı

Bunun için tak çalıştır kablosuz ürün üreten şirketlerden yerli olanından DelcomRF A.Ş. den söz etmek istiyorum. Firma kendi alanı olan, kablosuz kontrol ve otomasyon sistemleri için, kablosuz tak çalıştır ürünler ile ara birim rf ve gprs kablosuz haberleşme modülleri de üretmektedir.

Türkiye’de Üretilen Kablosuz Kontrol Ve Otomasyon Ürünleri

Ürettiği hazır ürünler arasında olan DelcomRF T-420 sistemi 10000 metre mesafeye kadar analog değerleri kablosuz olarak ileten verici ve alıcı sistemi olarak çalışmaktadır. Dış ortam montajına uygun olan modeli IP65 sınıfında, yağmur suyu ve toz geçirmemektedir. Tak çalıştır olan ürün KET kısa mesafe telsiz erişim kanuna göre dizayn edilmiştir. Ürünleri ve kendisi BTK bilgi ve iletişim teknolojileri kurumundan sınıf 2 bildirim formu ile onay almış cihazlar listesindedir. DelcomRF A.Ş. kablosuz kontrol ve otomasyon sistemleri üreticisi olarak, Türkiye ve yurt dışında geniş bir müşteri portföyüne sahiptir.

Firmanın ürün seçeneklerini değerlendirerek, otomasyonda tak çalıştır ürünlerin rahatlığını maliyet uygunluğu ile değerlendirebilir, yada kendi üretimleriniz için rf modüller yada gprs modüller tercih edebilirsiniz.

Bol otomasyonlu günler dilerim 🙂

4-20 ma kablosuz verici alıcı sistemleri, 4-20 ma transmitter & receiver, wireless 4-20 ma transmitter & receiver. Kablosuz 4-20 ma verici & alıcı, telsiz 4-20 ma, uzak mesafe sensor bilgisi aktarım, kablosuz sensor vericisi, analog sensor verisi aktarım. 4-20 ma sensor bilgisi aktarım.

Yorum Bırak